105% Original Skier

Räväkkä kauden avaus Vuokatissa

Vuokatin Suomen Cup viikonloppu oli huikeaa tekemistä nuorelta tiimiltä. Lauantain sprintissä kaikki hiihtäjät selviytyivät erävaiheisiin ja Lauri Vuorinen heilutti tahtipuikkoa koko päivän ajan ja nappasi selkeän voiton kauden avauskisassa!

Viestit sytyttävät aina ja kertovat samalla seuran tasosta. SkiTeam 105 oli monien kaavailuissa vahva ryhmä, mutta nyt myös itse kisassa! Seurahistorian ensimmäinen SuomenCup viestivoitto on nyt tosiasia, josta koko tiimi on erityisen tyytyväinen ja antaa lisää energiaa yhteiseen tekemiseen. Voittaja joukkueessa hiihtivät Lassi Vuorinen, Aleksi Parttimaa ja Lauri Vuorinen. Myös kakkosjoukkue teki loistavaa jälkeä ja täydensi seuran vahvaa kokonaispanosta, ollen kakkosjoukkueiden paras sijalla 10. 2-joukkueessa hiihtivät Leo Rantahalvari, Tuukka Invenius ja Onni Rantahalvari.

Tästä kommentteihin (Hiihtoliitto)

Tulokset sprint Tulokset viestit

Artikkelin pääkuva: @hiihdonsuomencup/Viestintäpalvelu Heidi Lehikoinen

Kuvasatoa Vuokatin viikonlopulta:

 

Next Post

Previous Post

PÄÄKUMPPANIT


© 2020 SkiTeam 105 Ry